کافی نت ساکی شوش

مرکزی برای انجام خدمات اینترنتی، کامپیوتری و موبایلی در شهر شوش

کافی نت ساکی شوش

مرکزی برای انجام خدمات اینترنتی، کامپیوتری و موبایلی در شهر شوش

کافی نت ساکی شوش

کافی نت ساکی مرکز تخصصی انجام انجام خدمات اینترنتی، کامپیوتری، موبایلی در شوش می باشد

۱۵ مطلب در مهر ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

با درود

فرهنگیان گرامی برای ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان، مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

1. شماره پرسنلی

2. کارت ملی

3. عکس پرسنلی (4×3)

 

نمونه کارت فرهنگیان صادر شده توسط ما 👇🏻

کارت فرهنگیان , کارت شناسایی فرهنگیان

 

 

مکان ثبت نام: شوش - خیابان شهید محمد منتظری - نبش خیابان شهید چمران - کافی نت ساکی

آدرس کافی نت ساکی بر روی نقشه گوگل: اینجا کلیک کنید

 

🌹 پیروز باشید
🏡 کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

داستان قضاوت از روی ظاهر
در آخرین لحظات سوار اتوبوس شد. روی اولین صندلی نشست. از کلاس‌های ظهر متنفر بود اما حداقل این حسن را داشت که مسیر خلوت بود.
اتوبوس که راه افتاد نفسی تازه کرد و به دور و برش نگاه کرد.
پسر جوانی روی صندلی جلویی نشسته بود که فقط می‌توانست نیمرخش را ببیند که داشت از پنجره بیرون را نگاه می‌کرد.
به پسر خیره شد و خیال پردازی را مثل همیشه شروع کرد:
چه پسر جذابی! حتی از نیمرخ هم معلومه. اون موهای مرتب شونه شده و اون فک استخونی. سه تیغه هم که کرده حتما ادوکلن خوشبویی هم زده... چقدر عینک آفتابی بهش میاد... یعنی داره به چی فکر می‌کنه؟
آدم که اینقدر سمج به بیرون خیره نمیشه! لابد داره به نامزدش فکر می‌کنه... آره. حتما همین طوره. مطمئنم نامزدش هم مثل خودش جذابه.  باید به هم بیان (کمی احساس حسادت)... می‌دونم پسر یه پولداره... با دوستهاش قرار میذاره که با هم برن شام بیرون. کلی با هم می‌خندند و از زندگی و جوونیشون لذت می‌برن؛ میرن پارتی، کافی شاپ، اسکی... چقدر خوشبخته!
یعنی خودش می‌دونه؟ می‌دونه که باید قدر زندگیشو بدونه؟
دلش برای خودش سوخت. احساس کرد چقدر تنهاست و چقدر بدشانس است و چقدر زندگی به او بدهکار است. احساس بدبختی کرد. کاش پسر زودتر پیاده می‌شد...
ایستگاه بعد که اتوبوس نگه داشت، پسر از جایش بلند شد.
مشتاقانه نگاهش کرد، قد بلند و خوش تیپ بود.
پسر با گام‌های نا استوار به سمت در اتوبوس رفت. مکثی کرد و چیزی را که در دست داشت باز کرد...  یک، دو، سه و چهار... لوله‌های استوانه ای باریک به هم پیوستند و یک عصای سفید رنگ را تشکیل دادند...
از آن به بعد دیگر هرگز عینک آفتابی را با عینک سیاه اشتباه نگرفت و به خاطر چیزهایی که داشت خدا را شکر کرد...

 

🌹 پیروز باشید

🏡 کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

داستان قدرت عشق
همسر من ناگهان مریض شد، او ۳۰ پوند از وزنش را از دست داد، بی اختیار گریه می‌کرد. خوشحال نبود، از سردرد و ناراحتی اعصاب رنج می‌برد. ساعات کمی می‌خوابید و همیشه خسته بود. رابطه ما در آستانه جدایی بود، او داشت زیبایی‌اش را از دست می‌داد و حاضر به بازی در هیچ فیلمی نبود.
من امیدی نداشتم و فکر می‌کردم به زودی طلاق خواهیم گرفت. وحشت تمام وجودم را فرا گرفته بود.
اول دعا کردم، ناگهان تصمیم دیگری گرفتم. می‌دانستم من زیباترین زن زمین را دارم. او بت زیبایی بیش از نیمی از زنان و مردان زمین است. و من شروع به سرریز کردن او با گل و بوسه و عشق کردم. و هر لحظه او را سورپرایز می‌کردم. فقط برای او زندگی می‌کردم. در جمع فقط در مورد او صحبت می‌کردم. او را در مقابل دوستان مشترکمان ستایش می‌کردم.
او روز به روز شکوفا می‌شد. هر روز بهتر می‌شد، وزن خود را بدست آورد، دیگر عصبی نبود. و من نمی‌دانستم که عشق تا این حد توانایی دارد و پس از آن متوجه یک مطلب شدم:
زن بازتابی از رفتار مردش است. اگر شما زنی را تا نقطه جنون دوست بدارید، او هم به همان مجنون تبدیل خواهد شد.

 

پیروز باشید

کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

چرا زبان فارسی را دوست دارم
زبان فارسى حامل حکمت هاى نغز، هنر، دانش و آگاهى هاى ممتاز است. از طریق زبان فارسى جوهر و گوهر عظمت انسان که دانش و آگاهى است، به جهان تبلیغ شده است. ما با این زبان بر سرمایه فرهنگى و خرد و اندیشه بشرى افزوده ایم. جهان بشریت وامدار زبان، فرهنگ و ادب ماست. این زبان نشان دهنده روح آفریننده و مبتکر فارسى زبانان است.

زبان فارسی زبان خرد و خردورزى است، این را فردوسی به ما آموخته است.
خرد چشم جان است چون بنگری         کز آن برتر اندیشه بر نگذری

زبان فارسی زبان مهر و شفقت نسبت به انسان هاى دیگر  نیز هست، این را از سعدی آموخته ایم.
بنی آدم اعضای یکدیگرند                   که در آفرینش زه یک گوهرند
چو عضوی بدرد آورد روزگار                  دگر عضو ها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی              نشاید که نامت نهند آدمی

زبان فارسى جان مایه فرهنگ غنى عرصه وسیعی از شمال چین تا یوگسلاوی در غرب و از کوههای قفقاز در شما تا سرزمین پهناور هندوستان در جنوب است. این را از آثار بجای مانده از شاعران و نویسندگان سده های گذشته در می یابیم.
زبان فارسى هم تجلى گاه روح مشترک و هم وسیله ارتباط ما در این پهنه وسیع بوده و هست.

کمال خجندى درباره زیبایى ها و توانایى هاى زبان فارسى شعری نغز دارد که:
این همه مشک در همه چین نیست
وین همه عطر در ریاحین نیست
این همه شمه اى است زان سر زلف
گرچه فکرى درازتر زین نیست

شاعران پارسی گفتار و نویسندگان نامبردار در قلمرو یوگوسلاویای قدیم و سرزمین قفقاز مانند نرودویچ و بابا سرخیان آثاری از خود بجا گذاشته اند که سومه های نفوذ زبان فارسی را دران نقاط جهان تمثیل می کنند.

 

در شهر سرایه وو کشور بوسنیا شاعری میزیسته بنام (دده توکلی) که اشعار فارسی می سروده است. از ابیاتش اینست:
مکتوب جانفزای تو آمد بسوی من
                   چون خوانده گشت بر دل سوزان نهادمش

از ترس آنکه آتش شوقم نسوزدش
                   فی الحال بر دو دیدۀ گریان نهادمـــــش

از خوف آنکه آب دو چشمم نشویدش
                   از دیده برگرفتم و برجان نهادمـــــــش

 نمونه ای از شاعر البانیایی (آبوگویچ) از قرن نهم میلادی داریم:
رخت ز آه دلم گر نهان کنی چه (نیست) عجب
                   کسی چگونه نهد شمع در دریچۀ بــــاد

قلمرو جغرافیایى و تاریخى زبان فارسى، درى یا تاجیکى - به هر زبان که مى خواهید بنامید؛ «آب اگر صد پاره گردد، باز با هم آشناست» - سرنوشت مشترک فرهنگى ما را رقم مى زند و همین قلمرو همانندى هاى شگفت انگیزى را ایجاد کرده است و همین زبان و مایه مشترک، ایران، تاجیکستان و افغانستان را به هم پیوسته است. این پیوستگى، یک پیوستگى تاریخى است.

ما باید خویشتن را بشناسیم و از مهم ترین عوامل این خویشتن شناسى تکیه بر کلیت فرهنگى مشترک خودمان  است. تردید نکنیم که مى خواهند از درون ما را تکه تکه و پاره کنند و آن نیرویى را که در جمع نیروى برتر جهانى را تشکیل مى دهد، به قطعات قابل بلع و خوردن تبدیل کنند، ولى ما با روح مشترک فرهنگى مان مى توانیم با این ترفند و توطئه مقابله کنیم. ما روح فرهنگى مشترک داریم.

رودکى به همان اندازه که به تاجیکستان تعلق دارد به ایران و افغانستان نیز متعلق است؛ هم چنان که عطار، ناصر خسرو، حافظ، سعدى، فارابى، ابن سینا و هزاران ستاره درخشان دیگر متعلق به همه سرزمین هایى هستند که جان مایه فرهنگ شان زبان و ادب فارسى است. این ها میراث مشترک ما هستند.

 ما مى توانیم در سایه این میراث مشترک خجند را در همدان و اصفهان را در فرغانه و سمرقند را در کولاب و ختلان را در خراسان بیابیم. این اشتراک در دنیاى پیچیده و بى رحم کنونى سرمایه بزرگ ماست.هیچ پژوهنده تاجیکى و افغانى و ایرانى نباید از آنچه درگوشه دیگر این سرزمین مى گذرد، ناآگاه باشد.

 

پیروز باشید

کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

سمنو از چه چیزی و چگونه تهیه می شود
سمنو شیره‌ی جوانه‌ی گندم است که آن را با آرد می‌پزند و به صورت حلوا درمی‌آورند. جوانه‌ی گندم همچنان‌که رویش می‌کند، نشاسته‌ی ذخیره‌شده در دانه‌ی گندم را به گلوکز می‌شکند. گلوکز که قندی ساده است از نشاسته شیرین‌تر است. نشاسته، قند پیچیده‌ای است که از میلیون‌ها واحد گلوکز ساخته شده است.

روش پخت سمنو
دستور پخت سمنو به گزارش آشپزباشی ناصرالدین شاه چنین است:

 • گندم را دو روز در آب گذارده بعد آبش را خالی نموده بگذارند نیش بزند.
 • چون نیش زد، آن را روی کرسی پهن نموده پارچه‌ی نازکی، مانند خاصه مرمر، رویش انداخته گاه گاهی پشتک آبی به آن زنند تا سبز شود.
 • به قدر یک بند انگشت که سفید باشد، اگر سبز شود سر آن را چیده و با کارد آن را خوب خورد کرده و در هاون ریخته و کوبیده شیره‌اش را بگیرند.
 • بعد باز آب زده و مالیده و کوبیده شیره‌اش را گرفته تا پنج نوبت. نوبت ششم تفاله آن را در ظرفی ریخته و آب رویش ریخته بگذارند شیره‌اش را پس بدهد.
 • تمام این شیره‌ها را با صافی صاف نموده و پاتیل را سر بار گذارده یعنی در اوجاق نصب نموده و اطرافش را گل زنند که آتش بالا نیاید مگر در سوراخ که به جهت دود گذارند.
 • شیره را در پاتیل ریخته اگر یک چاریک گندم سبز کرده‌اند یک رّی که چهار من تبریز باشد آرد علک کرده در آن ریخته.
 • زیرش را آتش کرده و با باروک متصل آن را بر هم زنند تا جوش بیاید و ته نگیرد و لایتقطع بر هم زنند تا سفت و سرخ شود.
 • بعد تفاله‌ی در آب ریخته را آبش را گرفته و صاف نموده در آن ریزند و این را شربت گویند و با این شربت بادام و فندق و گردوی درسته در آن اندازند و آن قدر بر هم زنند که آن هم مخلوط شود و جوش آید.
 • پس از آن‌که خوب پخته شد درب دیگ بر آن گذارده یک ساعت بگذارند تا دم بکشد. بعد از آن‌که در ظرف کشیدند تخم خشخاش روی آن پاشند.»

 

لغت‌نامه‌ دهخدا
سمنو: چیزی است مانند حلوای تر و آن را از شیره‌ی ریشه‌ی گندم سبزشده پزند (برهان) (آنندراج). چیزی است که از گندم سبز پزند و در خراسان متعارف است و خشخاش و گردکان و بادام و پسته در آن کنند و در عرف حلوای سمنگ گویند (فرهنگ رشیدی).

نوبهار است و بود پرگل و شاداب چمن
همه گل‌ها بشکفتند به غیر ازگل من

هفت سین سازکن از سبزه و از سنبل و سیب
سنجد وساز و سرود و سمنو سلوی و من
ملک الشعرا بهار

 

🌹 پیروز باشید
🏡 کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

با درود

 

احتمالا شما آقایان زیاد نام کد سخا یا سامانه سخا را شنیده اید

برای ورود به سامانه سخا روی تصویر زیر کلیک کنید

سامانه سخا پلیس+10

سامانه سخا پلیس+10

همانگونه که می دانید تمامی افراد مذکر بالای ۱۸ سال مشمول نظام وظیفه می باشند. هر فرد ایرانی دارای یک کد ملی است. همچنین تمامی افراد مذکر نیز علاوه بر کد ملی دارای یک کد دیگری به نام کد سخا می باشند. در این مقاله قصد داریم در خصوص کد سخا و معرفی آن به شما مشمولان توضیحاتی را ارائه دهیم.

در صورتی که مشمول در خصوص تعیین وضعیت نظام وظیفه خود به موقع اقدام نکند، بر اساس قوانین مشمول غیبت سربازی می شود. اگر فرد مشمولی دارای غیبت سربازی باشد، نمی تواند از خدمات اجتماعی و همچنین تسهیلات سربازی بهره مند شود. از این رو اطلاع از وضعیت نظام وظیفه برای همه مشمولان لازم است. اگر فرد با توجه به موقعیت خود بداند چه زمانی مشمول نظام وظیفه است و یا تا چه زمانی فرصت دارد خود را جهت تعیین وضعیت سربازی معرفی کند، می تواند با آرامش بیشتری برنامه ریزی کند.


کد سخا چیست؟
بسیاری از مشمولان نظام وظیفه متاسفانه در خصوص کد سخا اطلاعی ندارند. کد سخا در واقع یک شناسه چند رقمی است که برای هر فرد مذکر ایرانی در نظر گرفته شده است. این کد در سامانه سازمان نظام وظیفه عمومی و در کل کشور به طور یکپارچه کشوری ثبت شده است. این کد نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه فرد مذکر است. با استفاده از این کد وضعیت هر فرد در خصوص تمام امور مربوط به سربازی و … مشخص می شود.

 

کد سخا را از کجا بگیریم؟
همانگونه که می دانید اگر فردی مشمول نظام وظیفه باشد و در موقع مقرر جهت تعیین وضعیت نظام وظیفه خود اقدام نکند از خدمات اجتماعی محروم می شود. علاوه بر محرومیت از خدمات اجتماعی، عدم اجازه جهت ادامه تحصیل نیز گریبان گیر فرد خواهد شد. از این جهت لازم است تمامی مشمولان نسبت به مهلت معرفی خود به سازمان نظام وظیفه اطلاع کافی داشته باشند. برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه فرد مشمول باید کد مربوط به خودش را داشته باشد. به منظور تهیه کد سخا لازم است فرد مشمول به یکی از دفاتر خدمات الکرونیک مراجعه نماید و با ارائه کد ملی و مشخصات خود کد سخایش را دریافت نماید.


با کد سخا چه اقداماتی را می توان انجام داد؟
در صورتی که فرد مشمول نظام وظیفه کد را دریافت کرده باشد، دیگر مجبور نیست برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه خود به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نماید. مشمولین با این کد می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود در خصوص نظام وظیفه را به صورت غیر حضوری و با استفاده از اینترنت به دست آورند.

در صورتی که کد سامانه سخا را داشته باشید می توانید با مراجعه به سامانه سازمان نظام وظیفه عمومی و قسمت خدمات الکترونیک در خصوص موارد زیر اطلاعات لازم را به دست آورید:
استعلام وضعیت مشمولیت.
استعلام پایان تاریخ معافیت تحصیلی.
استعلام تاریخ و محل اعزام به خدمت.
استعلام وضعیت مجوز خروج از کشور.
استعلام وضعیت امریه.
استعلام کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت سربازی.

 

پیروز باشید

کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

با درود

بزودی سایت کافی نت ساکی به درگاه پرداخت آرین پال متصل می شود و شما گرامیان می توانید هزینه خمات را از طریق سایت کافی نت ساکی و بصورت اینترنتی و آنلاین پرداخت کنید

پیروز باشید

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

درود

یکی از خدمات کافی نت ساکی چاپ و ارائه ابلاغیه های دادگستری می باشد

 

برای دیدن ابلاغیه های دادگستری خود این موارد را به همراه خود به کافی نت ساکی بیاورید:

1. کدملی

2. رمز شخصی

3. موبایل (موبایلی که بر روی آن از طرف دادگاه پیامک دریافت می نمایید)

 

 

در صورتی که رمز شخصی را ندارید اصل یا کپی از شناسنامه خود به همراه داشته باشید تا رمز شخصی را برایتان بازیابی کنیم

توجه: در صورتی که شناسنامه خود را تعویض کرده اید، باید شناشنامه ای به همراه داشته باشید که در زمان ثبت سنا به متصدی دفتر قضایی ارائه کرده اید

نکته: در صورتی که با شناسنامه قدیم ثبت سنا کرده اید و اکنون شناسنامه قدیم در دسترسی شما نمی باشد، با در دست داشتن شناسنامه جدید به یکی از دفاتر قوه قضایه مراجعه کرده و درخواست به روز رسانی اطلاعات شناسنامه ای خود در سامانه خدمات الکترونیک قضایی را بدهید.

در صورت داشتن هرگونه سوال تماس بگیرید.

با سپاس

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

آلودگی هوا

آلودگی هوا
هوا یکی از پنج عنصر ضروری (هوا، آب ، غذا ،گرما ، نور) برای ادامه حیات انسان است . هر فرد روزانه نزدیک به 22000 بار تنفس می کند و تقریبا به 15 کیلوگرم هوا در روز نیاز دارد. معمولاً انسان می تواند به مدت 5 هفته بدون غذا و مدت 5 روز بدون آب زنده بماند . اما نمی تواند بدون هوا حتی 5 دقیقه زنده بماند. اگر چه هوا در سطح زمین به فراوانی موجود و قابل دسترس است. اما حاوی مقادیر زیادی ناخالصی است. تمام ناخالصی هایی که در هوای استنشاق شده وجود دارد به سلامت انسان آسیب نمی رساند و این بستگی به چند عامل دارد از جمله نوع ناخالصی و درصد آن در هوا و……. . انواع متعددی از آلاینده ها در اثر فعالیت های طبیعی و مصنوعی (ناشی از فعالیتهای بشر) که در زمین انجام می گیرد وارد اتمسفر می گردند. بنابراین به طور کلی آلودگی هوا به معنی حضور یک ماده خارجی در هواست. از زمان برپایی آتش، آلودگی هوا با انسان بوده است ولی در دوران های مختلف به جنبه های متفاوتی از آلودگی اهمیت داده شده است. در مقیاس کوچک، آلودگی های محلی که اثراتی از مزاحمت های ساده تا بیماری های خطرناک و دیرعلاج را باعث می شوند، مورد توجه می باشند و در حد جهانی مسائلی مثل تخریب لایه اوزن، بارانهای اسیدی و گرمایش زمین مورد توجه و بحث است. منشاء آلودگی های هوا در اوایل انقلاب صنعتی عمدتاً صنایع و سوخت زغال سنگ بوده است و در قرن بیستم و بیست و یکم مسئولیت آلودگی هوا در شهرها با حمل و نقل درون شهری می باشد. سوختهای فسیلی در حمل و نقل صنعت از یک طرف و فرآیندهای صنعتی با مصرف مواد خام و محصولات تولیدی از طرف دیگر از عوامل عمده آلودگی های دست ساز می باشند. سالانه 3میلیون نفر در جهان بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که 20 در صد آنان در کشورهای توسعه یافته هستند. در بعضی کشورها تعداد افرادی که در اثر همین عامل جان خود را از دست می دهند  بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است. این مرگ میر به طور خاص مربوط به برونشیت، تنگی نفس، حملات قلبی و آلرژی های مختلف تنفسی است.

 • کافی نت ساکی
 • ۰
 • ۰

انشاء قطره باران
من اگر قطره ی بارانی بودم که از ابری به زمین می چکیدم، به رودخانه ای پر آب می رفتم که به قطره های زلال آب می پیوستم یا اینکه مسیرم را چنان متمایل می کردم که در دل گلبرگی تشنه فرو روم و رفع عطشش کنم.

الان که این تصورات را از ذهنم می گذرانم، حس خوبی نسبت به یک قطره ی باران دارم مخصوصا اگر بر دل کویری ببارم و سیرابش کنم. یا در آسمان آلوده شهرها ببارم و پاکیزگی را مهمان آسمان کنم. آنگاه دوست داشتم به قطره های دیگر بپیوندم و قطره ی بزرگی شوم تا عاملی شوم برای رشد گیاهان و درختان زیبای شهر.

آری قطره باران بودن، لذت بخش است. و این لذت آن زمان به اوج خودش می رسد که با صدای بلند رعد و برق، هر لحظه بیشتر و بیشتر شوم و خاک را خیس کنم تا بوی خاک خیس خورده، فضا را معطر کند.

من اگر قطره باران بودم کثیفی ها را از بین می بردم و زندگی را پر از اکسیژن مهر و محبت می کردم و در نهایت با طلوع خورشید در یک روز بهاری، رنگین کمان را میهمان آسمان آبی می کردم. این بود انشای من.

 

🌹 پیروز باشید

🏡 کافی نت ساکی - شهر شوش

 • کافی نت ساکی